Šalčininkai

Šalčininkų dekanato Caritas

Apie mus

Šalčininkų dekanate slaugos projektas vyksta nuo 2009 metų spalio mėnesio. Projekte dirba trys socialiniai darbuototai ir viena socialinė slaugytoja.  Šiuo metu mums talkina septyni savanoriai.

Pagal projekto programą teikiame socialinės priežiūros namuose, dienos socialinės globos bei socialinės slaugos paslaugas. Per projekto vykdymo laikotartpį šios paslaugos buvo suteiktos 38 šeimoms. Iš jų 10 projekto dalyvių nuolat suteikiamos dienos socialinės globos paslaugos, o kiti yra periodiškai lankomi namuose. Lankymo metu bendraujame, kalbame jiems įdomiomis temomis, konsultuojame socialiniais klausimais, kalbame su šeimos nariais apie artimųjų slaugą, teisingą gydytojo paskirto gydymo taikymą, taip pat konsultuojame įvairiais buitiniais klausimais.

Turime labai gražų pavyzdį - Janinos ir Stanislavo Ozarovskių šeimą, kurie gyvena Naujasodžio kaime. Ši šeima dalyvauja projekte nuo 2010 m. sausio mėn.  Pasak ponios Janinos, jos vyras Stanislavas jau keletą metų yra paralyžiuotas, o kadangi jie gyvena atokiame kaime, pas juos nedažnai apsilanko giminės (anūkai gyvena toli) ir kiti žmonės. Jie džiaugiasi, kai atvyksta socialiniai darbuotojai ir slaugytoja, su kuriais galima pabendrauti ir jie yra tarsi sąsaja su išoriniu pasauliu, ypač pono Stanislavo atveju, kadangi jo ryšys su aplinka yra labai apribotas dėl ligos. Apsilankymai suteikia progą pabendrauti. Ponią Janiną mes kartais nuvežame į Šalčininkų Caritas konsultacinį centrą. Ji labai džiaugiasi, kad tokiu būdu jai yra suteikiama galimybė pabūti tarp žmonių, pabendrauti ir atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių. Ponia Janina mano, kad tokiu būdu mes labai padedame jos dukrai Marijai, kuri slaugo savo tėvus. Marija anksčiau dirbo, o šiuo metu yra bedarbė, todėl kol ji ieškosi darbo socialiniai darbuotojai ar slaugytoja prižiūri jos tėvelius. Marija yra labai patenkinta tuo, kad gali ilgesniam laikui palikti tėvus socialinių darbuotojų priežiūrai ir ramiai išvažiuoti iš namų. Be to, jai yra suteikiama galimybė tobulėti, nes šiuo metu ji lanko kompiuterinio raštingumo kursus.

Adresas: Plento g. 7, Šalčininkai
Darbo laikas: I, II, III, IV, V  - nuo 9:00 iki 18:00 val.

Įspūdžiai iš mūsų veiklos:

Apklausa

Įvertinkite mūsų naująją svetainę!